Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se stát hvězdou módy

23. 6. 2008
Prototyp oblečení do kanceláře

Jak se stát hvězdou módy

Kombinace barev

Křiklavé barevné kombinace přenechte raději dětem. Módní kreace světoznámých návrhářů berte poněkud s rezervou.

Vzory

Šelmí vzory jen s mírou, prosím. Nikdy se nesnažte kombinovat více vzorů. Tygří, gepardí a leopardí potisk najednou z vás tu největší kočku opravdu neudělá.

Sandály

Také se nesnažte s bílými ponožkami nasoukat do černých sandálů. Tuto tendenci mají většinou naši sousedé z Německa.

Spodní prádlo

Funkce spodního prádla je taková, že se nosí pod spodním oděvem. Není to hezká podívaná, když nám čouhá kus černých tang z kalhot. Vždy se snažte sladit spodní prádlo s oděvem.

Velikost

Vybírejte si správnou velikost - módní průmysl se nás snaží narvat do co možno nejmenší velikosti. Věřte, že přetékající špíčky přes lem kalhot není to pravé ořechové. Vybírejte si tu správnou velikost, i kdyby měla začínat číslem 4.

Takto tedy ne!Leginy

V práci si tento kousek můžete odpustit, i když jsou tuto sezonu módní, na pracovišti by jste vypadala dokonale out. Noste je pro volný čas.

Rukávy

Vyhrnuté rukávy už také nejsou in. U saka se tomu uplně vyhněte nebo si je můžete zkrátit.

Vhodné oblečení do kanceláře

Žena by měla umět rozlišit, jak hluboký výstřih je pro pracovní prostředí ještě únosný, tady nelze stanovit přesné pravidlo. Ale u sukně pravidlo stanovit můžeme. Když se žena posadí, sukně by jí neměla sahat výš než na šířku dlaně od kolen. Do zaměstnání se nehodí nosit šaty a trika na úzkých ramínkách a nebo bez ramínek.

Ideálním oděvem pro manažerku je kostým. Punčochové kalhoty jsou samozřejmostí. V létě je více parno, proto je můžeme vyměnit za punčochy samodžící, určitě bychom ale neměly do lodiček chodit naboso. Ženy to s kostýmy mají snadnější než muži. Můžou si totiž zvolit variantu se sakem i bez saka. Mohou tedy odhalit top či halenku, co pod sakem nosí.